Нухиу нов тренер на Гњилане, Бајрами помошник, Демири спортски директор

Ардијан Нухиу се враќа на Косово и ќе биде прв тренер на екипата на Гњилане. Според информациите кои се појавија денеска, екс-тренерот на Шкендија...

ФФМ додели лиценци за Европа на седум клуба од ПМФЛ и...

Одделнието за лиценцирање во рамки на Фудбалската федерација на Македонија информира дека Комисијата за лиценцирање по комплетирање на процесот на лиценцирање на клубови за...

Тиквеш подобар од Т. Пролет

Во натпревар без посебно резултатско значење, екипата на Тиквеш славеше со 29:25 против екипата на Т. пролет во рамките на 23. коло од домашниот...

Ракометарите на Тиквеш со шпалир ги пречекаа фудбалерите кои вчера го...

Пред стартот на вечерашниот меч од новото коло во ракометната Суперлига меѓу екипите на Тиквеш и Т. Пролет во салата во Кавадарци се појавија...

Кливленд изненадувачки му врачи отказ на тренерот Бикерстаф

Кливленд Кавалирс го отпуштија тренерот Џеј Би Бикерстаф. Одлуката е донесена откако тимот беше елиминиран во втората рунда од НБА плеј-офот од Бостон Селтикс. Кливленд...

Каква чест за Димитријевиќ, цела сала скандираше: МВП, МВП…(ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ го однесе својот Уникс Казан во финалето на ВТБ-лигата, на чекор до одбрана на титулата. Нашиот најдобар кошаркар повторно беше...

Италијански стратег на клупата на Ајакс

Младиот италијански фудбалски стручњак Франческо Фариоли (35) и официјално беше претставен како нов тренер на холандскиот гигант Ајакс. Фариоли доаѓа во редовите на „копјаџиите“...

Шок за Бохум: Фортуна (Д) славеше со 3:0 и е на...

Германскиот второлигаш Фортуна Дизелдорф е на чекор до враќање во германската Бундеслига, откако вечерва на првиот бараж меч со се уште актуелниот бундеслигаш Бохум...

Одбојкарите се во Беверен, в сабота очекуваат прва победа во Златната...

Македонската одбојкарска репрезентација пристигна во Беверен, каде в сабота и в недел аќе ги продолжи настапите во Европската Златна лига 2024. По двата порази...

Надал против Зверев на стартот на Ролан Гарос, за Ѓоковиќ француски...

  Денеска беше извршена ждрепката за претстојниот Гренд слем тениски турнир, Ролан Гарос, а на стартот ќе видиме дерби. Во првото коло ќе се соочат...

Ужас: Брутална тепачка на фановите по завршувањето на финалето на Купот на Чешка! (ВИДЕО)

За разлика од нашето финале во Купот кое беше и тоа како на ниво, кое беше празник на фудбалот, во Чешка тоа беше повеќе...

Кога беше дете со Адеми правеше селфи и го носеше неговиот дрес, сега заедно...

Животот навистина пишува романи. Така е тоа и со Петар Сучиќ (20), фудбалерот на Динамо Загреб. Имено пред неколку години, кога Петар сеуште беше...

СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА Е ВО ЗОНА НА ПАЃАЊЕ

Најпосакуваната ВЛТ џекпот добивка на сите времиња- СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ, влезе во зоната на паѓање. Секој кој се забавува на видоелотариските терминали на Видеолотарија...

Најнови вести

Најпопуларни во 7 дена