Чави: Сите видоа дека топката отиде во голот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид ја победија Барселона со 3:2 и ја запечатија титулата во Ла Лига, но Чави Хернандез смета дека неговиот тим бил ограбен. Имаше неколку сомнителни ситуации. Во првото полувреме кога топката ја помина линијата пред да...

Тен Хаг: Не гледам ништо срамно, напротив ова е голем успех!

Додека сите веруваат дека Манчестер Јунајтед беше бледа слика против Ковентри, Ерик тен Хаг смета дека неговиот тим постигнал голем успех. Јунајтед водеше со 3:0 против Ковентри, но потоа прими три гола во последните 20 минути, па мечот отиде во...

Пресврт: Чави останува на клупата на Барса?!

И покрај тоа што во неколку наврати истакна дека нема да го промени мислењето, и покрај тоа што веќе нема шанси ниту една титула да освои сезонава, а и го загуби “Ел Класико“ синиоќа, сепак последните вести од Шпанија...

ТИМ И ИГРАЧ НА 28.КОЛО: Спахиу блеска, Тиквеш блеска

Кога ќе се победи една Шкендија, и тоа со стил, а ти си играч на мечот, тогаш нормално е да си играч на колото. Секако дека тука мислиме на Едиз Спахиу, напаѓачот на Тиквеш кој вчера одново блескаше, како...

ГРК Охрид им се извини на фановите кои купија карти, а останаа пред сала!

Бројни критики стигнаа на адресата на ГРК Охрид по повод вчерашното дерби во СЦ „Билјанини Извори“ против Пелистер. Тимот кој оваа сезона се издигна, потфрли организациски. Бројни фанови кои купија карти за оваа средба останаа надвор пред сала. На својата...

КМФ Форца 2015 е освојувач на Купот на Македонија во футсал

Форца 2015 е освојувач на Купот на Македонија во футсал, по издвојуваната победа над тимот на Клими од Кавадарци, на финалниот натпревар одигран во спортскиот центар Гемиџии во Велес. Екипата на Форца 2015 во еден интересен натпревар успеа да слави...

Ѓоковиќ со една изјава ги воодушеви фановите на Реал

Новак Ѓоковиќ синоќа беше на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ каде присуствуваше на победата на Реал Мадрид над Барселона од 3:2. Најдобриот тенисер на сите времиња беше свечено пречекан од претседателот на клубот Флорентино Перез, а не го криеше ентузијазмот за реновираниот...

Ваљадолид го официјализираше Мартин Карапалевски!

Шпанскиот прволигаш Ваљадолид во текот на денешниот ден и официјално го претстави Македонецот Мартин Карапалевски како свое ново име за следната сезона. Со тоа тој ќе ја зголеми колонијата наши ракометари во АСОБАЛ лигата. Карапалевки кој моментално е член на...

Јокиќ, Дончиќ и уште едно име во тесниот избор за МВП признанието!

Никола Јокиќ (Денвер), Лука Дончиќ (Далас) и Шеј Гилџес-Александер (Оклахома) се тројцата кандидати за освојување на МВП титулата во НБА-лига за регуларниот дел од сезоната. Ако Јокиќ стигне го МВП наградата ќе стане деветти играч во историјата со три или...

Баскет Кам го освои трофејот во Балканската лига

Актуелниот македонски шампион, екипата на Баскет кам е освојувач на трофејот на женската Балканска лига. Во големото финале на турнирот во Белград, екипата од Македонска Каменица го победи домаќинот Раднички со (72:59). Екипата од Македонска Каменица „излезе“ како победник на...

Анчелоти: Не сакам да ги коментирам зборовите на Чави

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти по мечот го потенцираше карактерот што тимот го покажа на дербито против Барселона. „Белите“ двапати заостануваа резултатски, но победија со 3:2 и ја зголемија предноста пред Каталонците на 11 бода. „Се снајдовме во тешка...

И Том Брејди во соблекувалната на Реал ја славеше победата во „Ел Класико“! (ВИДЕО)

Том Брејди, еден од најголемите во историјата на спортот, седумпати првак во НФЛ, вчера го следеше “Ел Класико“ во Мадрид. Пред мечот се поздрави со Флорентинот Перез и Карло Анчелоти, а по натпреварот се симна во соблекувалната на Реал...

Лапорта: Барселона ќе бара да се преигра „Ел Класико“!

Во Каталонија, а посебно во Барселона сеуште е голем гневот по последното „Ел Класико“ во кое загубија од Реал Мадрид со 3:2. Секако дека спорен момент беше тоа дали шутот на Јамал беше гол, дали ја мина гол –...

Македонци со македонско знаме на “Сантијаго Бернабеу“ навиваа за Реал Мадрид! (ФОТО)

Синоќа во Мадрид се одигра „Ел Класико“, најголемиот натпревар во светот на фудбалот. Победи Реал со 3:2 против Барса во спектакуларен меч. А и атмосферата на „Сантијаго Бернабеу“ беше фантастична, а таму на трибините на велелепниот стадион и Македонци,...

Дончиќ и Далас без решение за Клиперси (ВИДЕО)

Лос Анџелес Клиперс рутински и убедливо го победи Далас со 109:97 во првиот натпревар од плеј-оф серијата од првото коло. Иако најдобриот играч Кавaj Ленард не настапи за домашниот тим поради повреда, Клиперс без проблем го реши „мекиот“ Далас. Џејмс...

Јубилеј: Качевски вчера во Кавадарци го судеше 100-тиот меч во ПМФЛ, од Тиквеш доби...

Еден од нашите најдобри делители на правдата, Јован Качевски од Струга, вчера одбележа еден јубилеј. Имено тој во Кавадарци го судеше 100-тиот натпревар во нашата елитна лига. Секако дека тоа е убава бројка на отсудени мечеви за судијата кој...

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Срѓан Захариевски (Воска)

И дефинитивно се потврди дека раководството на Воска направи вистински потег кога го ангажираше Срѓан Захариевски за свој тренер на местото на Миљан Радовиќ. Со Срле тимот на Воска се пласираше во големото финале во Купот на Македонија, а...

МАРТИН И ДАРКО ШАМПИОНИ ПО ДОБИВКИ НА 2win.мк ЗА ИЗМИНАТАТА НЕДЕЛА

Минатата недела беше плодна за играчите на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава- 2win.мк. Играчите заедно поделија 2.271.752 денари. Меѓу типувачите за оваа недела, Дарко беше вистински мајстор. 2.271.752 денари изнесува збирот на 2winЏекпот добивките кои...

Надал бурно го прослави победничкиот гол на Реал, Бодирога во неверување (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид ја победија Барселона со 3:2 во Ел Класико. Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го следеше најголемиот натпревар на шпанскиот фудбал во друштво на својот татко и сестра, а до нив седна поранешниот српски кошаркар и прв...

РК Вардар го промовираше Томче Стојановски!

По седум години Томче Стојановски (25) одново во дресот на својот матичен клуб, РК Вардар. Денеска раководството на некогашниот европски првак се пофали со своето засилување за следната сезона. Стојановски е само еден од оние ракометари со кои Вардар...

„Кралски“ пречек за Ѓоковиќ на „Сантијаго Бернабеу“

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ присуствува на вчерашното „Ел Класико“ на стадионот „Сантијаго Бернабеу“, кое заврши со победа на Реал Мадрид од 3-2. Српскиот ас пред натпреварот беше пречекан од првиот човек на клубот Флорентино Перез во просториите на Реал...

Ига Швјонтек стигна до јубилеј и испиша историја

На листата најдобри тенисерки на светот Ига Швјонтек и натаму е водечка. ВТА ранг-листата не понуди ниту една промена на врвот. Таа денеска влезе во 100. недела на врвот на тенискиот свет. Пред неа се Штефи Граф (377), Мартина...

Официјално: МЗТ Скопје ќе го пречека Спартак во сабота!

Она што веќе го пишавме претходно, денеска доби потврда. Македонскиот првак поради првиот круг на претседателски избори не можеше да го одигра првиот полуфинален меч во рамките на АБА2-лига против Спартак во среда. Полицијата забранува било какви други активности...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести