ЗАПАД: И со новиот тренер Вардар е за жалење, Силекс со нови три, Воска ја “згази“ Велешта…

3295

Катастрофа за Вардар. Па овој Вардар ни со новиот тренер Никола Глигоров не знае да победува. Одигра со Беса, на домашен терен, само 2:2. Катастрофа, имено сега Силекс му бега дури 10 бодови и тоа по петтото коло.

Попладнево Беса поведе со голот на Лимани во 23.минута, Филип Петковски со два гола направи пресвртм, но гостите не се предаваа и со голот на Бекир во 90.минута успеаја да дојдат до бод.

Затоа Силекс не знае за доста. Успеа да дојде до петата победа во исто толку мечеви во ВМФЛ -ЗАПАД. Со головите на Алиу и Дуков момците на тренерот Горазд Михаилов го победија Тетекс на гости со 2:0.

Воска Спорт им се врати на победите. Цехот го плати Велешта. Четата на стратегот Раде Цицмиловиќ со 4:0 го “торпедираше“ соседот во меч во кој стрелци за Охриѓани беа Алии, потоа два гола даде Фета а Салиу ги постави конечните 4:0. Кораби со 1:0 го совлада Кадино. Додека Гостивар со 2:1 го победи Охрид.