Ливерпул го здроби Вотфорд, хет-трик на Фирмино, ремек-дело на Салах (видео)

220

Ливерпул го совлада Вотфорд во гости со 4:0 во 8. коло на англиската Премиер лига. Тоа е петта победа на четата на Јирген Клоп сезонава и сега имаат 18 бода и воедно ја прекинаа серијата од две ремија.

Садио Мане и Роберто Фирмино погодија во првото полувреме. Фирмино во 52. минута зголеми на 3:0, а само две минути подоцна Мохамед Салах со убав погодок зголеми на  4:0 (Осми меч по ред египетскиот голгетер ги тресе мрежите), а Фирмино заокружи хет-трик во 91 минута за конечни 5:0 за „Црвените“.

Со овој тежок пораз ја започна авантурата Клаудио Раниери на клупата на „стршените“.

ПретходноПолувреме: Мајсторија на Дориев, „сините“ си поигруваат со “лавовите“, Шкупи и Струга ТЛ со водство
СледноПМФЛ: Супер пресврт на “пандевци“, Шкупи го “освои“ Кавадарци, блесок на штипјани… (ВИДЕО)