Младите „футсалци“ поразени од Црна Гора, денеска на „поправен“ против Гибралтар

178

Младата футсал репрезентација на Македонија до 19 години вчера го одигра првиот натпревар од квалификацискиот турнир во Гибралтар за пласман во Елитната фаза квалификации за Европско првенство.

Нашите фудбалери предводени од селекторот Зоран Лекиќ беа поразени од фаворитот во групата, Црна Гора со 2:0. Стрелци на погодоците за противникот беа Тафиќ во 24. минута и Љешковиќ во 35. минута.

Maкедонија во овој дуел настапи со следниот состав: Иса Фера, Антонио Јанев (к), Христијан Митев, Никола Анчевски, Давид Блажевски;

Резервни фудбалери: Мартин Цветковски, Стефан Петрушевски, Суфијан Чајани, Бојан Неделковски, Христијан Грујевски, Давид Велјаноски, Душко Пауновиќ;

Нашата млада селекција веќе денеска ја очекува нов дуел од квалификацискиот турнир. Во последниот натпревар, силите ќе ги одмериме со домаќинот, селекцијата на Гибралтар. Мечот се игра во 19:00 часот.

ПретходноВреме е за дерби: МЗТ Скопје ја брка 66. победа, Работнички 92-та победа
СледноФердинанд има порака за Јунајтед: Ако играте вака и со Сити ќе примите пет гола!