Барди асистираше во поразот на Леванте (ВИДЕО)

182

Енис Барди со асистенција за Шкодран Мустафи му донесе водство на својот тим Леванте на гостувањето проти Бетис попладнево, но попусто, кога домаќините во вториот дел од овој дуел направија комплетен пресврт и забележаа триумф од 3:1.

Нашиот интернационалец се најде во стартниот тим за Леванте, и асистираше уште во седмата минута. Сепак, во второто полувреме домашните тотално се рехабилитираа играчки но пред се резултатски и преку хет трикот на Хуанми успеаа да направат комплетен пресврт.

Сега, тимот на Леванте дефинитивно е закован за последното место на табелата со само седум бода, додека пак Бетис ита кон Европа што се вели со 27. бода во моментов и четврто место.

ПретходноВлатко Костов: Тиквеш мечот со Работнички мораше да го добие и го ДОБИ!
СледноНие сме навикнати да одиме по потешкиот пат: Како во ФФМ се следеше ждрепката за баражот за СП! (ВИДЕО)