Интер и одржа лекција на Рома среде Рим (ВИДЕО)

129

Тимот на Интер предмалку славеше на гостувањето кај Рома во Рим со високи и убелдиви 0:3, во меч кој требаше да биде дерби но беше се само не тоа.

Гостите водеа со 0:3 уште по првите 45. минути имаа огромно водство, надмоќна игра, и со ништо не покажаа дека денеска планираат да му дадат нешто на противникот напротив. Чалханоглу погоди уште во 15. минута, а потоа на огромно задоволство на навивачите на Интер, Един Џеко, кому целиот стадион му негодуваше при секој допир со топката погоди за 0:2. Бозанецот не славеше, затоа што Рома е негов поранешен клуб. До полувреме погоди уште и Дамфрис, по што јасно беше се на овој меч.

Во вториот дел Интер рутински го приведе мечот до крај не дозволувајќи никави компликации пред неговиот гол.

ПретходноЏексон го „затрупа“ Кожув со 41 поен, Работнички по пресврт до убедлива победа (ФОТО)
СледноДа се знае кој е кој: Лева “царуваше“ на Дер Класикер, Баерн избега на +4!