Полувреме: Мајсторија…Босанчиќ е „пеницилин“ за Шкупи, Адетунџи враќа…

390

Завршија првите 45.минути од првиот меч од 24.коло меѓу Струга Трим Лум и Шкупи. Агресивна игра, желба за отворен фудбал, убави комбинации и 1:1. Струга ТЛ поведе со мајсторскиот гол на Босанчиќ во 45.минута кога од далечина го затресе голот на гостите. Босанчиќ и тоа како знае со Шкупи. Адетунџи врати во 45+3 минута за 1:1.

Инаку првата закана ја имаа домашните и тоа во 13.минута кога Малески место да влезе во казнетиот простор на гостите, имаше отворен простор, тој се реши на удар и погреши.

Шкупи врати во 18.минута со шансата на Ѓорѓиевски, а во 25.минута тој заедно со Адетунџи не се разбраа пред голот на Талески и шансата отиде во неврат.

ПретходноКонференциска лига 1/4 финале: Олимпик Марсеј – ПАОК, дуел на теренот, но и дуел на трибините
СледноТухел: Предизвик е да се игра против Реал Мадрид, штета за нашите фанови…