Гонзалез и донесе три бода на Фиорентина! (ВИДЕО)

50

Со голот на Гонзалез во 59.минута екипата на Фиорентина со 1:0 успеа да го победи Емполи, во меч од 31. коло во Серија А. Тимот од Фиренца на свој терен ја опрадва улогата на фаоритм имаше и претходно шанси, но голот дојде во 59.минута. Сепак за радоста на фановите и сите во Фиорентина требаше да се почека о одлуката на ВАР – системот кој одлучи дека се било регуларно.

Претходно во првото полувреме ВАР – системот им поништи гол на гостите. Штета зошто тоа ќе беше еден од најубавите голови сезонава зошто беше постигнат со “ножички“ кажано во фудбалски жаргон.

Да кажеме дека од 57.минута гостите од Емполи играа со играч помалку зошто втор жолт картон доби Луперто.

ПретходноБорче Христов: Со Струга ТЛ почна и заврши како тренер на Работнички, само 4 победи на 12 меча!
СледноПогба може да остане во Јунајтед, но под еден услов!