Реал во еуфорија, Бејл како „мисир“…. (ВИДЕО)

245

Вчерашниот триумф на тимот на Реал Мадрид на гостувањето кај Севиља е еден од најдборите сезонава. По негативата од 2:0 на полувреме, „Кралевите“ одиграа фантастични втори 45. минути и постигнаа три гола за голем, огромен триумф. Со истиот титулата е речиси осигурана иако има уште доста да се игра, но ова реално беше еден од клучните мечеви.

По последниот свиреж, големо, огромно славје во гостинската соблекувална. Еуфорија кај сите, освен кај Герет Бејл. Велшанецот, и неговиот статус во клубот е веќе легендарен, уникатен пример во модерниот фудбал, на играч кој буквално клубот едвај чека да го отстрани, поради очајните настапи, а огромните примања. Вчера Бејл за волја на вистината и доби минутажа, но неговото однесување по победата за што сведочи и ова видео, е буквално човек да се запраш, што навистина се случува со тоа момче….

ПретходноБруно Фернандеш го искрши своето Порше вредно стотици илјади евра (ВИДЕО)
СледноКлоп: Јунајтед нека бара бодови на друго место