Полувреме во ПМФЛ: Адетунџи го користи “киксот“ на Денковски за 1:1, без голови под Шара…

281

Завршија првите полувремиња на двата меча во ПМФЛ од 30.коло кои се играат попладнево. Во Штип, каде гостува новиот шампион, тимот на Шкупи, резултатот по првите 45.минути е 1:1. Брегалница со голот на Џокиќ во 15.минута дојде во водство од 1:0. Но во 29.минута Давид Денковски, голманот на “сините“ одново направи „кикс“, по којзнае кој пат оваа сезона и му овозможи на Адетунџи со убав гол да го израмните резултатот.

По Шара, каде играат Шкендија и Работнички на пауза се замина со тие почетни 0:0.

ПретходноХаланд со хет – трик, но Дортмунд во трилер меч загуби од Бохум, Мајнц го совлада Баерн! (ВИДЕО)
СледноОфицијално Реал е шампион: “Кралот“ си ја врати КРУНАТА, Анчелоти влезе во историјата! (ВИДЕО)