Каква радост, какво лудило: Штутгарт со гол во 90+2.минута остана во Бундеслигата! (ВИДЕО)

436

Вистинска лудница во последното коло во Бундеслигата на мечот меѓу Штутгарт и Келн. Имено до 90+2.минута резултатот беше 1:1, што значеше дека “Швабите“ ќе мора во следната сезона да играат во втората Бундеслига, или во најдобар случај да играат бараж, но токму во таа минута домашните постигнаа гол за победа од 2:1, победа со која останаа во елитата.

Следуваше вистинско лудило на стадионот, фановите на „Швабите“ просто „експлодираа“ од радост. Да потсетиме дека Дарко Чурлинов е играч на Штутгарт, па дали ќе остане во Шалке или ќе се врати во Штутгарт тој секако же игра во елитата и во наредната сезона.

Нема дилеми, видеото кажува се…

ПретходноПолувреме: Во Кратово без голови, Вардар води во Дебар…сепак вака Воска е во баражот!