Полувреме на “Максимир“: Ах, тој Адеми, Шкупи водеше, а “лавот” Аријан израмни во 45. минута на 1:1 (ВИДЕО)

734

По првите 45. минути од мечот меѓу Динамо и Шкупи, резултатот е 1:1. Нашиот шампион имаше водство, но Адеми израмни на 1:1.

И покрај се одличен настап на Шкупи.

Домашните имаа почетен притисок, се обидуваа што побргу да дојдат до водство. Адеми во 10.минута имаше голема шанса, но за среќа шутираше над голот на Наумовски.

И тогаш во таа 26.минута, Алварез прекрасно го проигра Куевен, а овој се најде пред голот на Динамо и со малку напор сепак успеа ја смести топката во мрежата на Ливаковиќ за водство на Шкупи од 0:1. Потоа Сандеј Адетунџи во два наврати се закани, но сепак немаше уште еден гол за чаирчани. Штета.

Уште поголема штета е што Адеми израмни во последните секунди од првиот дел на 1:1.

ПретходноКуевен го стресе Динамо, Шкупи води во Загреб (ВИДЕО)
СледноЈуниорите фатија залет: Победа и над Хрватска во првиот тест