Сосиедад ја победи Мајорка, мечот доцнеше 15 минути откако на еден навивач му се слошило!

57

Реал Сосидед со 1:0 успеа ја да победи Мајорка вечерва во натпревар од Ла Лига. Никој не можеше да претпостави дека кога Мерино во 4.минута го постигна голот за домашните, дека тому тој резултат од 1:0 на крајот ќе биде и конечен.

Со овие три бода повторно се најде на третата позицијата на табелата по ова 10.коло.

Инаку овој натпревар почна со 15 минутно доцнење. Имено пред самиот почеток на еден навивач на трибините му се слошило. Веднаш имало реакција од страна на лекарските служби, па откако навивачот дошо при себе, мечот можеше да почне.

ПретходноРепрезентативец на Костарика падна на допинг тест, го пропушта Мундијалот
СледноЛиверпул на „мускули“ до триумф со Вест Хем, Челзи само до бод кај Брентфорд! (ВИДЕО)