Полувреме: Англија си поигрува со Иран! (ВИДЕО)

152

Дали Англија е толку силна или Иран е толку немоќен? Одговорот се чини дека е некаде на средина. Имено првите 45 минути селекцијата на Англија води со 3:0, кои оидграа навистина квалитетно, создаваа шанси, постигнуваа голови, еднопставо со поигруваа со кутреите Иранци. Сепак треба да се каже дека во 7.минута по еден судир со својот дефанзивец, играта мораша да ја напушти првиот голман на Иран, Беиранванд, а место него Хосеини и тоа не резултат 0:0.

По прекинот кој траеше 15 минути, Англичаните се разгоропадија и стрелаа. Прво Белингам во 35.минута, па Сака осум минути подоцна, како и Стерлинг во 45+1.минута.

Инаку имаше судиско продолжување од цели 15 минути, колку што и траеше прекинот.

ПретходноРФМ: Заврши првенството за паметење!
СледноНевидено: Иранските фанови ја исвиркуваа својата химна, а репрезентативците не ја пееја! (ВИДЕО)