Емполи го шокираше Лацио во 90+4.минута, Специја и Лече одиграа без голови! (ВИДЕО)

91

Денеска во попладневната програма се одиграа два меча од 17.коло во Серија А. Лацио на „Олимпико“ во Рим беше шокиран од Емполи, во меч кој заврши со резултат 2:2. Што ли само испштија “лацијалите“ ако се знае дека до 83.минута имаа водство од 2:0. Загубени се два драгоцени бода во битката за пласман во Лигата на Шампионите.

“Лацијалите“ и да сакаа не можеа подобро да го отворат мечот, имено уште во 2.минута со голот на Фелипе Андерсон поведоа со 1:0. На 2:0 зголеми Закањи во 54.минута.Имаа домашните шанси и за зголеување на водството, но Емполи резултатски се врати, или барем се обиде да се врати во 83.минута со голот на Капуто за 2:1.

Но во 90+4.минута гостите со голот на Марин освоија екстра значаен бод.

На вториот меч меѓу Специја и Лече немаше голови, па така со тие 0:0 и двете екипи освоија по бод.

ПретходноШкупи денеска означи старт на подготовките! (ФОТО)
СледноГрмеше на “Олимпико“: Синиша, Синиша…! (ВИДЕО)