Рома само со бод си оди од „Виа дел Маре“ (видео)

48

Екипата на Рома одигра 1:1 на гостувањето кај Лече во 22.коло на Серија А. Двата гола паднаа во првото полувреме и на крајот двете екипи си поделија по бод. Лече поведе со гол на Федерико Баширото во 7. минута после корнер.
Десет минути подоцна Стрефаца играше со рака во сопствениот шеснаесетник, а судијата покажа пенал. Пауло Дибала го изедначи резултатот од пенал и го реализира својот осми гол сезонава во Серија А.

Лече го запиша деветтото реми, а Рома која е третопласирана петтото реми.

Во попладневниот термин Емполи-Специја одиграа 2:2, вечерва ќе се соочат Лацио-Аталанта.

Lecce 1-0 Roma – Federico Baschirotto 7′

Video Lecce 1-0 Roma – Federico Baschirotto 7′ was uploaded to Streamin.me on Feb 12, 2023.

Lecce 1 – [1] AS Roma – Paulo Dybala 17′ PEN

Video Lecce 1 – [1] AS Roma – Paulo Dybala 17′ PEN was uploaded to Streamin.me on Feb 12, 2023.

ПретходноТФТ со Костоски победнички во Кавадарци, „убиствена“ серија на Кожув за нова радост!
СледноВардар Неготино му го зеде скалпот на Голден Арт!