Роналдо пак даде четири гола, но едниот му го поништија (видео)

1814

Втор хет-трик на Кристијано Роналдо во дресот на Ал Наср. Откако постигна четири гола против Ал Венда, потоа имаше две асистенции против Ал Тавон, денеска Португалецот ги постигна трите гола на гостувањето кај Дамак во победата на неговиот тим од 3:0.
Сите три гола Роналдо ги постигна во првото полувреме, во 18 минута од пенал, потоа во 23.минута и во 44. минута. Роналго реализираше уште еден во второто полувреме му го поништија по реакција на ВАР поради офсајд.
Како и да е, Ал Наср се врати на чело на табелата со 43 бода, два повеќе од вториот Ал Итихад.

Damac 0 – [1] Al Nassr – Cristiano Ronaldo penalty 18′

Video Damac 0 – [1] Al Nassr – Cristiano Ronaldo penalty 18′ was uploaded to Streamin.me on Feb 25, 2023.