Најлудиот црвен картон во историјата: Да ви е*ам мајката лоповска, стопати! (ВИДЕО)

845

Вчера на мечот од ХНЛ во Хрватска, меѓу Истра и Ријека, кој гостите го добија со 0:2, а домашните добија два црвени картони се случи навистина еден легендарен инцидент кој се шрокажува не само во Хрватска и овој дел од Балканот туку и попироко.

Централна фигура беше домашниот фудбалер Анте Ерцег, кој по прекршокот во 90.минута доби втор жолт, односно црвен картон и потоа збесна. Прво имаше што да му каже на судијата, и тоа типот – Да ви е*ам мајката лоповска, стопати, а потоа му го зема бележникот и го искина. Се разбира дека сам си замина накај соблекувалната по се ова. Потоа имало и “второ полувреме“ во кое тој не престанал да го навредува судијата сакајќи и физички да се пресмета со него.

Јасно е дека по овој инцидент, Анте Ерцег ќе добие дракосна казна и ќе биде долго време надвор од терените.

ПретходноЛука Јовиќ: Се во Реал беше погрешно