“Чеканите“ со пресврт до триумф, Лидс на чекор до испаѓање од Премиерлига! (ВИДЕО)

61

Во супер интересен меч, во меч кој беше од исклучителна важност за Лидс, во дуел од 37.коло во ПЛ, Вест Хем со пресврт дојде до триумф од 3:1.

Родриго во 17.минута ги доведе гостите во водство од 0:1, и се беше како од бајка за гостите кога Рајс во 31.минута израмни на 1:1.

Во 72.минута Боувен постигна гол, но мораше ВАР да регаира со проверка, минута – две кои беа тешки за фановите на Лидс, но на нивна жал голот беше признат за резултат од 2:1 за “чеканите“. Ланзини во 90+4. стрелаше за конечни 3:1.

Сега Лидс, кој е на 18.место, има 31 бод и во последното коло игра со Тотенхем, додека Евертон кој е на сигурното 17.место има 33 бодови и во последното коло игра со Бормнут.

Саутемптон е веќе испаднат,но не смее да заборави на Лестер кој е 19.-ти со 30 бодови, но и два меча помалку.

ПретходноМулти Есенс е кадетски шампион!
СледноСензационално: Нагелсман ќе му биде тренер на Елмас во Наполи!?