ПМФЛ: Нилтињо го “расплака“ Вардар, Тиквеш го „уништи“ Гостивар, убедливи Силекс и Брера, триумф на „лавовите“! (ВИДЕО)

733

Попладнево се одиграа петте мечеви од 2.коло во ПМФЛ. Во скопската пресмета, Шкупи како гостин го победи Вардар на Маџари и тоа со голот на Нилтињо во 79.минута. “Комити“ направија убава атмосфера на Маџари, Вардар можеше и до бод, но Матеус во 90.минута ја погоди пречката.

Брера Струмица со 2:0 ја победи Воска Спорт и тоа со мајсторскиот гол на Крстевски, а стрелаше и Руфати.

Силекс со 2:0 го победи Работнички со двата гола постигнато уште во првото полувреме и тоа по катастрофалните грешки на одбраната на гостите.

May be an image of 3 people, people playing football, people playing soccer and text

Македонија ЃП со голот на Славков ја победи Брегалница, а Тиквеш со 0:3 просто го „уништи“ Гостивар на негов терен. Стрелци на головите за кавадарчани беа Куреж, Ибиши и Ивановски.

Мечот меѓу Шкендија и Струга ТЛ ќе се игра на 30 август.

ШКЕНДИЈА – СТРУГА ТЛ

ПретходноХамилтон и Мерцедес ќе потпишат нов договор пред трката за ГН на Холандија
СледноФОТО: И кога губи “Комити“ се со Вардар!