Е. Пелистер заврши на 6. место на турнирот во Добој!

296

Ракометарите на Е. Пелистер, во меч кој почна во 12 часот денеска, во битката за 5.место на турнирот во Добој беше поразен од ППД Загреб со 24:26.

Па така нашиот шампион на крајот заврши како шести.

Во првото полувреме хрватскиот тим бил подобар, на пауза се заминало со водство на ППД Загреб со 16:13, во тие моменти се истакнале Чупиќ и Дибиров, екс ракометарите на Вардар.

May be an image of basketball and text

Во второто полувреме битолчани играле подобро, противникот својот прв гол го постигнал дури во 7.минута, се играло гол за гол, но сепак на крајот ППД Загреб успеал да триумфира со резултат 26:24.

Најефикасен на мечот бил Чупиќ со 8 голови, додека во нашиот тим тоа бил Кузмановски со 6 голови.

ПретходноНикола Глигоров си заминува, Саша Илиќ доаѓа во стручниот штаб на Благоја Милевски
СледноМухамед Елмас: Големиот талент на Работнички потпиша за Гостивар!