Сити и Халанд не знаат за доста, си “газат“ се по ред! (ВИДЕО)

101

Иако не блеска, иако не игра како во своите најдобри денови, сепак Манчестер Сити под водство на Пеп Гвардиола и ваков е тим кој си “гази“ се по ред. Па така денеска на „Етихад“ падна и Нотингем Форест со 2:0 за европскиот првак. Ова значи дека Сити сега има шест од шест на стартот во Премиерлигата, сосема доволно и натаму да господари со врвот на табелата.

Стрелци на головите беа Фоден во 7.минута и Халанд во 14.минута. Ова за Норвежанецот беше осми гол во оваа сезона. Мала дамка на победата е црвениот картон на Родри во 46.минута поради неспортско однесување.

На другите два меча беше нерешено. Кристал Палас и Фулам одиграа без голови а мечот Лутон – Вулверхемптон заврши 1:1.

ПретходноМилан го има Рафа Леао…доволно за победа, мечот доцнеше половина час поради страшно невреме во Милано!(ВИДЕО)
СледноСевиља без Серхио Рамос до бод кај Осасуна!