Реал и одржа лекција на Џирона

89

Екипата на Реал Мадрид предмалку на гостински терен против Џирона оствари уште една сигурна победа сезонава. Конечниот резултат гласи 0:3, а гостите имаа двојно водство по само дваесетина минути. Хоселу односно Чуамени поговија во 17. и 21. минута, за да Џуд Белингам во второто полувреме, поточно во 71. минута ги постави конечните 0:3. До крајот на мечот Мадрид остана и со играч помалку откако Начо Фернандез заработи црвен картон.

Со ова заврши одличниот старт на тимот на Џирона сезонава кој имаше серија на победи, и досега собра 19 бода. Сепак, налета на Реал Мадрид кој на малиот клуб му одржа лекција по фудбал.

ПретходноНа МЗТ Скопје му беа потребни пет минути во Гевгелија, дебитанска радост за Вардар