Еуфорија на Чаир: Шкупи со Жижовиќ има четири од четири, сега е лидер…еве како изгледа табелата!(ФОТО)

704

Долго, долго Маран Радески ќе се прашува што ќе беше ако на 0:0 го реализираше зицерот. Што ќе беше ако беше 0:1 за Струга ТЛ во таа 19.минута. Веројатно резултатот немаше да биде ваков.

Сепак реално и искрено,посебно по подобрата игра во второто полувреме Шкупи заслужено победи со 2:0 во супер дербито со Струга ТЛ. ОВа беше четврта победа на тимот предводен од стратегот Младен Жижовиќ, една во купот, и затоа сега Шкупи е лидер на табелата.

Иаку еве како сега изгледа табелата по 9.коло во ПМФЛ:

Шкупи 18, Шкендија (-1) 17, Силекс 16, Струга ТЛ (-2) 15, Брера 14, Тиквеш 13, Работнички 13, Македонија ЃП 11, Брегалница 10, Воска 7, Гостивар 7, Вардар (-1) 5 бода…

No description available.

ПретходноПМФЛ: Куевен и Воша го урнаа шампионот, Цаке ја спаси Шкендија, Вардар до бод во Штип, голеада во Кратово, Работнички победи (ВИДЕО)
СледноРепрезентативецот Серафимов постигна убав гол со глава за Фехервар (видео)