Струга го совлада Аеродром на негов терен!

118

Екипата на Струга, во меч од 7.коло во ракометната Суперлига, со 25:31 славеше кај составот на Аеродром. Ова е многу важна победа зошто сега стружани се многу блиску до пласман во плеј – офот.

Во првото полувреме домашниот состав одигра добро, се прикажа во светло издание, но во средината на второто полувреме дојде до израз искуството на РК Струга, и така гостите тука, во овој период од средбата конечно го “скршија“ отпорот на Аеродром.

Кај победничкиот тим најрасположен за голови беа Бошњак, Младеновски и Јанкуловски со по шест, додека кај поразениот тим Костов со 12 голови беше најефикасан на средбата.

Инаку ова беше четврта победа на Струга и четврти пораз на Аеродром во изминатите седум кола од стартот на сезоната во ракометната Суперлига.

ПретходноПријателска: Вардар го декласираше Тетекс, Омерагиќ ја започна серијата голови, а Биљали ја затвори!
СледноЗетот на Осимен со порака: Виктор, ти си зло од човек, ја прати полицијата да ја претепа мојата жена! (ВИДЕО)