Сензационално: Гостивар прво го отпушти новиот тренер Озбајер, а потоа го победи шампионот!

1628

Ете и тоа го има во мак – фудбалот. По само 17 дена минати на тренерската клупа на Емре Озбајер, раководството на Гостивар се одлучи даму врачи отказ. Ова е неофицијално. Но и без него на клупата, денеска тимот го водеше Муарем Муарем, Гостивар успеа со 2:1 да го победи тимот на Струга ТЛ и тоа во супер интересен меч.

Гостиварци поведоа со голот на Кехинде во 36.минута, Потук зголеми на 2:0 во 44.минута, а стружани го ублажија поразот со голот на Компаоре во 59.минута.

ПретходноПМФЛ: Омерагиќ е херојот на Вардар, Шкупи го уништи Работнички и сега е лидер, Воска со бод кај Шкендија, Тиквеш се спаси во 90+6.!
Следно“Комити“ со нов спектакл: “КОПОТ МАКЕДОНСКИ“, Брера и по осми пат без победа….еве како изгледа табелата по 12.коло! (ФОТО)