Уникатно: Бетис во едно полувреме го собори рекордот за најмногу постигнати голови на еден меч

250

Фудбалерите на Бетис вечерва во меч од 1. коло во шпанскиот куп успеаја за едно полувреме да го соборат клупскиот рекорд по бројот на постигнати голови на еден меч. На гостувањето кај екипата на Хернан Кортес која се натпреварува во 4. лига на Шпанија, Бетис првото полувреме го доби со неверојатни 0:9.

Имено, Бетис досега највисоката победа во клупската историјата имаше забележано на меч со Саламанка во 1958/59 кога славеше со 7:0.

За едно полувреме, Бразилецот Вилијан Хозе постигна 4 гола, додека хет-трик запиша и Родри.

ПретходноНеверојатно: Летоска платија за Онана 50 милиони евра, сега купуваат нов голман од 75 милиони евра!
СледноСтрумица – Скопје 2:0: Наковски В. триумфално против шампионот, Струмица го „реши“ вицешампионот