ВАР му поништи два гола на Нуњез, сепак Салах е тука… (ВИДЕО)

85

Одлично издание на Ливерпул попладнево во меч од 12.коло во Премиерлигата и убедлива победа над Брентфорд со 3:0. Интересно, во 22. и 27.минута преку Дарвин Нуњез постигнаа два гола, но и двата беа поништени по реакцијата на ВАР.

И кога не може Дарвин да постигне регуларен гол, тогаш тука е Мохамед Салах. Прво во 39.минута по асистенција на Дарвин, а потоа и во 62.минута стрелаше за 2:0.

Во 74.минута Жота погоди за конечни 3:0.

Астон Вила исто така беше доминантна на свој терен, и тоа против Фулам кого го победи со 3:1. Стрелци беа Робинсон автогол, потоа МекГин и секако Оли Воткинс, за гостите погоди Хименез.

Вест Хем дури во 88.минута го “скрши“ борбениот Нотингем Форест и славеше со 3:2, треба да се каже дека „шумарите“ двапати водеа.

Брајтон иако имаше водство од 1:0 уште од 6.минута, сепак на крјот одигра само 1:1 против Шефилд.

ПретходноСинер со максимални 2:0 против Циципас!
СледноЕлмас добива нов тренер: Де Лаурентис се двоуми меѓу Канаваро и Тудор!