Арсенал со нова победа, тимот на Чурлинов го декласира Шефилд! (ВИДЕО)

119

Тимот на Микел Артета не го да врвот во Премиерлигата. Попладнево во меч од 14.коло, со 2:1 успеа да го победи Вулверхемптон. Победата беше осигурана веќе во 13.минута кога Одегард зголеми на 2:0, претходно Сака му донесе водство на својот тим во 6.минута. Во 86.минута само го ублажи поразот. Во судиското продолжение гостите бараа пенал, играч на Арсенал играше со рака, но не добија по и покрај прегледувањето од ВАР собата. Значи за малку Арсенал од готово ќе направеше вересија.

Со овие три бода Арсенал сега има 33 бода, четири повеќе од Сити кој има и меч помалку.

Барнли, тимот на нашиот Дарко Чурлинов со 5:0 просто го декласира Шефилд, а Брентфорд беше убедлив на свој терен против Лутон со 3:1.

Претходно“Биковите“ со триумф против Хајденхајм! (ВИДЕО)
СледноСтоле и Рајо убедливо поразени во Билбао!