Ливерпул со пресврт до победа, Салах со гол бр.150 во ПЛ и бр.200 за “редси“! (ВИДЕО)

96

Кристал Палас – Ливерпул 1:2 е епилогот од супер интересиот меч попладнево во ПЛ. Домашните водеа со 1:0 со голот на Матета до 76.минута кога Салах израмни на 1:1, со неговиот гол бр.150 во ПЛ и бр.200 за “редси“.

Ају во 75. минута доби втор жолт со што Кристал Палас остана со играч помалку, за да во 90+1.минута Елиот донесе победа за 1:2.

Со оваа победа Ливерпул со 37 бода се искачи на лидерската позиција, со еден повеќе од Арсенал и со еден меч повеќе.

May be a graphic of 1 person, playing soccer, playing football, crowd and text

May be a graphic of 1 person, playing football, playing soccer and text that says 'standard chartered chart m GOALS 0 G LIVERPOOL SALAH'

ПретходноВМФЛ: Беса со стил ја заврши есенската полусезона, победи и на Детонит и Пелистер…
СледноКаде гледаше судијата Стојанов? Зарем ова не беше пенал за “лавоите“?! (ВИДЕО)