Унион Берлин само до бод со Хајденхајм, реми и за Штутгарт….

49

Попладнево се одиграа четири средби од редовното коло во Бундеслигата. Унион Берлин како домаќин одигра само 2:2 против составот на Хајденхајм.

Иако важеше за голем фаворит, домашниот Штутгарт одигра 1:1 против Келн. Милот во 53.минута им донесе водство на “Швабите“, додека Мартел израмни десет минути подоцна.

Со истиот резултат заврши и средбата меѓу Вердер и Дармштад.

Домашните со голот на Цимерман поведоа во 8.минута, додека гостите израмнија во 33.минута со голот на Јуршман. Гостите постигнаа гол за победа во 90+7.минута но по интервенција на ВАР истиот беше поништен.

ПретходноНов “кикс“ на “Билите“: И Трајковски не му помогна на Хајдук да победи во Вараждин!
СледноАгон Елези за првпат се најде во записникот на Бохум, но не доби шанса да дебитира во Бундеслигата! (ФОТО)