Фулам го шокира Јунајтед и тоа на “Олд Трафорд“! (ВИДЕО)

115

Се играше 90+7.минута на “Олд Трафорд“ а резултатот беше 1:1, но тогаш Ивоби со гол успеа да му донесе голема победана Фулам од 1:2 на гостувањето кај Манчестер Јунајтед, сосема заслужено.

Гостите поведоа со голот на Биси во 65.минута, израмни Мегваер во 89.минута, но сепак Јунајдет беше поразен и тоа од Фулам и тоа на свој терен.

Астон Вла со 4:2, очекувано, успеа да слави на свој терен против Нотинген Форест.

Брајтон во 90+5,.минута со голот на Данк успеа да се спаси од пораз на свој терен против Евертон, гостите од Ливерпул долго ќе жалат зошто имаа водство од 73.минута со голот на Браинвајт.

Кристал Палас со 3:0 го победи Барнли.

ПретходноАгон Елези за првпат се најде во записникот на Бохум, но не доби шанса да дебитира во Бундеслигата! (ФОТО)
СледноБарса го декласира Гетафе, Де Јонг се впиша во историјата на каталонскиот гигант! (ВИДЕО)