Гол-шоу на Наполи, хет-трик на Осимен!

184

Наполи на дело ја оправда фаворитската улога против Сасуоло. Во меч од 21-то кло во Серија на гостински терен славеше со убедливи 1-6. Три гола беа дело на Осимен.

Домашниот тим во 17-та минута преку Рачиќ поведе со 1-0, а потоа следеше гол-шоуо на Наполи. Рахмани изедначи на 1-1 во 29. минута, по што Осимен во 31. и 41. минута зголеми на 1-3. На стартот на второто полувреме истиот фудбалер погоди за 1-4. Кварацхелија двапати ја погоди мрежата на противникот за 1-6.

За Наполи ова беше 11 победа, има седум ремија и осум порази, и се наоѓа на деветото место на табелата во Серија А. Сасуоло е во зоната за испаѓање на 18-та позитива.

ПретходноИзненадувачки потег: Барселона му понуди на Чави да остане уште една сезона
СледноХрватска ја закажа промоцијата на новиот селектор, кој ќе заработува 350 илјади евра годишно!