ФА Куп: “Градинката“ на Клоп го декласираше Саутемптон, во 1/4 финалето се и Јунајтед и Вулверхемптон!(ВИДЕО)

786

Јирген Клоп уште еднаш изненади со стартниот состав вечерва во 1/8 финалето во ФА Купот против Саутемптон.Повторно речиси со младинци го одигра овој меч, повторно со “детска градинка“, но победи со 3:0 и тоа со головите на Кумас и Данс два. Ретко кој слушнал за овие двајца, освен оние верни фанови на “редси“.

Двојна добивка за Ливерпул, ем се пласира понатаму, ем ги сочува главните сили.

Интересно беше меѓу Нотингем и Манчестер Јунајтед, имено гостите со победнички гол во 89.минута на Каземиро славеа со 0:1.

Вулверхемптон успеа да го победи Брајтон со 1:0 и тоа со голот на Лемина уште во 2.минута.

ПретходноНезапирливиот Интер ја „демолираше“ Аталанта и продолжи да „маршира“ кон титулата!
СледноПознати се двојките во 1/4 финалето во ФА Купот: Мега – пресметка меѓу Јунајтед и Ливерпул, Сити против Њукасл…