Полувреме: 1:1 е во Турново, во Струга без голови, Шкендија убедлива, “лавовите“ со водство! (ФОТО)

220

Завршија првите полувремиња на денешните средби од 25.коло во ПМФЛ.

Во Турново, Брера и Работнички играат 1:1. Мазари во 13.минута од пенал му донесе водство на гостинот, за да во 30.минута Стамениќ по еден голем кикс на гостинската одбрана донесе израмнување.

No description available.

Струга ТЛ беше надмоќна на “Езерското дерби“ против Воска, имаше и неколку шансим, но на пауза се замина со тие почетни 0:0.

Шкендија со головите на Крстевски и Адеми има убедливо водство од 2:0 против Брегалница.May be an image of 2 people, people playing football, people playing soccer and text

Во Гостивар изненадување. Македонија ЃП води со1:2.Велкоски од пенал и Стоилов со прекрасен шут стрелаа за гостите, додека Кехинде од пенал израмни на 1:1.

ПретходноКалвин Филипс им покажа среден прст на фановите на Вест Хем! (ВИДЕО)
СледноФантастичниот Столе со чиста мрежа, Рајо со бод кај Селта! (ВИДЕО)