ФОТО НА КОЛОТО: Ватерполо се играше во Кратово!

237

Секако дека еден од најзначајните моменти во ова коло беше поплавениот терен во Кратово, каде и покрај лошите услови, службените лица како и двете екипи, Силекс и Шкупи, одлучија натпреварот од 28.коло сепак да се одигра.

И се одигра, но како? Како да се играше ватерполо а не фудбал во Кратово. Поради временските услови речиси на сите терени каде што се играше прволигашки фудбал имаше вода, но во Кратово навистина немаше услови за фудбал.

ПретходноЛапорта: Барселона ќе бара да се преигра „Ел Класико“!
СледноШпекулации или…: Мурињо во Ливерпул, Клоп во Баерн Минхен а Тухел во Јунајтед?!