Јубилеј: Качевски вчера во Кавадарци го судеше 100-тиот меч во ПМФЛ, од Тиквеш доби и дрес! (ФОТО)

172

Еден од нашите најдобри делители на правдата, Јован Качевски од Струга, вчера одбележа еден јубилеј. Имено тој во Кавадарци го судеше 100-тиот натпревар во нашата елитна лига. Секако дека тоа е убава бројка на отсудени мечеви за судијата кој се наоаѓа и на меѓународната листа.

По тој повод и Тиквеш го одбелележа тој јубилеј со подарок дрес кој му беше предаден од страна на претседателот на кавадаречкиот прволигаш, Миле Масларков.

Нема што, убав гест на Тиквеш.

May be an image of 3 people, people playing football, people playing soccer and text

ПретходноБаскет Кам го освои трофејот во Балканската лига
СледноТРЕНЕР НА КОЛОТО: Срѓан Захариевски (Воска)