Полувреме: Уф, каква “бомба“ на Бесарт под Шара за водство на шампионот, Вардар води во Кратово! (ВИДЕО)

599

Завршија сите први полувремиња од шесте мечеви од 32.коло попладнево. Под Шара каде се решава кој ќе освои титулата, Струга ТЛ води со 0:1 и тоа со “бомбата“ на Ибраими во 44.минута. Страшен гол бр.202 во кариерата. Жестоко е, се игра отворено, домашните со неколку шанси но Ќосевски е фантастичен на голот. На другата страна Ибраими се закани во неколку наврати, а во 44. минута постигна супер гол.

Во Кратово каде играат Силекс и Вардар, гостите од Скопје водат со голот на Дурански во 9. минута.

Во Гостивар каде гостува Работнички резултатот е 0:0. И на другите мечеви се игра без голови и тоа Тиквеш – Воска, Македонија ЃП – Брегалница и Шкупи – Брера.

ПретходноМиовски го постигна 26-тиот гол оваа сезона, Абердин убедлив на гости (ВИДЕО)