Мурињо има сериозна понуда од новиот саудиски прволигаш

325

Жозе Мурињо размислува дали да ја прифати понудата на саудискиот клуб Ал Кадисија и да седне на клупата на тимот кој сега е второлигаш. Португалецот е без работа од јануари кога се раздели со италијанскиот клуб Рома, но беше промовиран од страна на Арамко, нафтена компанија од Саудиска Арабија, како нивно заштитно лице.

Мурињо направи неколку неодамнешни патувања во Саудиска Арабија, а за време на престојот таму добил сериозна понуда да го преземе клубот кој не е во Саудиската Про лига, но ќе биде следната сезона откако ја освои титулата во првата дивизија на Саудиска Арабија оваа сезона.

Се претпоставува дека „Специјалниот“ имал средба со некои од највлијателните фигури на Арамко, вклучително и извршниот директор Амин Насер, кој е лидер на проектот Ал Кадисија.

ПретходноТрабзонспор и Барди примија гол во 94. минута и го загубија куп-финалето (ВИДЕО)
Следно„Спорт“: Флик се договори со Барселона, потпишува договор на две години