Шок за Бохум: Фортуна (Д) славеше со 3:0 и е на чекор до враќање во Бундеслигата

222

Германскиот второлигаш Фортуна Дизелдорф е на чекор до враќање во германската Бундеслига, откако вечерва на првиот бараж меч со се уште актуелниот бундеслигаш Бохум на гостински терен славеше со импресивни 3:0.

Ако се знае дека реваншот ќе се одигра во Дизелдорф, Фортуна со една нога веќе зачекори кон враќањето во Бундеслигата. Бохум кој во мечот влезе како голем фаворит ќе треба да направи чудо на реваншот за да остане во германската елита.

Претходно„Спорт“: Флик се договори со Барселона, потпишува договор на две години
СледноИталијански стратег на клупата на Ајакс