По дебаклот малку сонце – Македонија У19 славеше над Црна Гора на вториот тест меч

1049

Младата репрезентација на Македонија до 19 години запиша победа на вториот пријателски натпревар против соодветната селекција на Црна Гора одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.
Нашите млади фудбалери по првото полувреме имаа негатива од еден гол, а во второто полувреме го свртеа резултатот и славеа победа. Црна Гора поведе со гол на Заковиќ во 26 минута, а потоа Гаштаров во 73 минута и Алмир Пограѓа во 86 минута ја донесоа победата над Црногорците.
Да потсетиме Македонија У19 на првиот контролен меч пред неколку дена, исто така во Скопе загуби од Црна Гора со 1:5.

Претходно„Денешните фудбалери се многу глупави, да играв сега ќе дадев 2000 гола“