Младинците на Брера со убедлив триумф против Жељо и со пласман во 1/4 финалето на “Купот на Пријателство“! (ВИДЕО)

610

Уште една одлична партија на младинците на Брера Струмица и убедлива победа со 3:1 над Железничар на турнирот “Купот на Пријателство“ кое се одржува на Златибор (Србија).

Па така со две победи ја завршија групната фаза и се пласираа во 1/4 финалето. Живко Крстев и Каменчо Андоновски беа стрелци на трите гола за струмичани и веќе го свртеа вниманието на сите фудбалски работници и екипи на турнирот со двете победи.

May be an image of 3 people, people playing football, people playing soccer and text that says 'European Clubs ECFC Friendship Cup Wtike SuWah FULL TIME FULLTIME FULLTIMERE RE BRERA 3 1 STRUMIC WWW.BRERASTRUMICA.COM'

Составот кој го предводи Стојчев, Алаѓозовски и Апостолов покажаа максимална посветеност на теренот и покрај заморот по вчерашниот дуел против Партизан.

Железничар го отвори резултатот во 17 минута преку Алагич. Три минути подоцна Живко Крстев израмни и ја удвои предноста за Брера а во финишот Андоновски од пенал го стави конечниот резултат за пласман.

Се чека расплетот од групата Д по што ќе се знае противникот во четвртфиналето а таму сите конкурираат за второто место како Осијек, Будуќност и Сараево.

ПретходноКонте потпиша со Наполи: Ќе дадам се од себе овој клуб да се врати таму каде што треба