Урнебесно: Албанец кршеше шпагети, Италијанец го моли да не го прави тоа! (ВИДЕО)

13473

Попладнево Дортмунд беше преплавен од фанови на Италија и Албанија, се разбира дека повеќе ги имаше овие вториве, се наведува бројка од 50.000 луѓе. Кога двете навивачки групи се среќаваа имаше интересни моменти, како овој на пример. Имено еден Албанец кршеше шпагети, тоа е нешто свето за Италијанците, а еден нивни фан просто го молеше Албанецот да не го прави тоа.

Се разбира дека ова беше шега, тоа може да се погледне од видеото:

ПретходноОфицијално: Дарко Велковски не е веќе играч на Динамо Букурешт!
СледноСпектакл до 16.минута, триумф на Италија! (ФОТO+ВИДЕО)