Билд: Баерн сака да го донесе Хакан Чаланоглу

133

Според германски Билд, Баерн Минхен се спрема да го донесе капитенот на турскиот нациоанлен тим, Хакан Чаланоглу во Минхен. Чаланоглу, кој ги има двете најдобри сезони во кариерата во Интер со кого ја освои и титулата оваа сезона, а во минатата играше финале на ЛШ, е интересен за Баерн и неговиот проект под раководство на новиот тренер Винсент Компани.
Но Баерн ќе го чини овој трансфер бидејќи Чаланоглу има договор со Баерн до јуни 2027 година.
Инаку, Чаланоглу кој игра за Турција е роден во Германија и кариерата ја почнал во Баер Леверкузен.

ПретходноМакедонија го победи Косово и избори опстанок во Третата Европска зона
СледноЧудно но вистинито: Франција не знае да победува без Мбапе