Санчез се враќа во клубот во кој блескаше пред 13 години

414

Чилеанскиот интернационалец Алексис Санчез по 13 години може да се врати во Удинезе. 33-годишниот фудбалер во Удинезе блескаше во тандем со Ди Натале и се препорача во поголемите клубови.
Сега напаѓачот е слободен играч откако го раскина договорот со Интер, но се очекува тој да остане во Серија А токму во Удинезе.
Санчез играше за Удинезе од 2008 до 2011 година. Тој играше за Барселона, Арсенал, Манчестер Јунајтед и Марсеј.

ПретходноНорис најбрз во квалификациите во Барселона
СледноКадетките со победа над Црна Гора до петто место на Балканското првенство