Александар Вареловски: Европа е сама по себе доволна мотивација!

551

Капитенот на кавадарчани Александар Вареловски е еден од најискусните играчи во Тиквеш. Утре за него е голем ден, за првпат тој ќа ја предводи екипата, својот Тиквеш во првиот историски меч во Европа.

Како и сите во тимот и тој верува во добар настап и добар резултата на првиот меч со Бреидаблик:

Искрено мотивацијата како да беше поголема за финалето на Купот. Имавме што се вели притисок, сега сме растоварени од било каков притисок. Нема потреба од дополнителна мотивација, Европа сама по себе е дополнителна мотивација. Инаку и нас ни значи тоа што ќе играме во вечерен термин. Искрено и јас сум среќен што ќе играме навечер кога нема да биде екстремно топло“ посочи Вареловски.

ПретходноЃорѓи Мојсов: Убеден сум дека може да минеме неколку кола!
СледноСтрумица и Работнички во вторник ќе ги добијат ривалите во ЦЕВ Лигата на шампионите