Лина со победа на стартот на турнирот во Рим!

66

Лина Ѓорческа денеска имаше успешен настап на стартот на фјучрсот во Рим. Нашата најдобра тенисерка успеа со 2:0 (6:3 и 6:1) да слави над Леони Кунг од Швајцарија и со тоа да се пласира во следното коло.

Од резултатот се гледа дека ова за Лина било само загревање затоа што следува на овој турнир во Рим. Инаку самиот меч траеше нешто повеќе од еден час.

ПретходноФК Вардар ја пријави Арената како стадион каде ќе ги игра натпреварите како домаќин!
СледноИ Давид Бабунски би можел да го облече дресот на Данди Јунајтед?!