Македонија со Летонија во нов термин, мечот почнува од 19 часот!

185

Во петок (12 јули) на тренинг центарот на ФФМ во Скопје, женската репрезентација на Македонија ќе одигра квалификациски натпревар со селекцијата на Летонија. Последната вест вели дека овој меч место од 17:30 часот ќе започне од 19 часот, значи има мала измена во терминот.

Се разбира дека овој нов термин е подобар ако се знае деновиве во Скопје какви горештини владеат.

ПретходноСтрумица и Работнички во вторник ќе ги добијат ривалите во ЦЕВ Лигата на шампионите
СледноФуриозен старт на ЕП: Младинците ја прегазија Црна Гора во Целје!