ФК Вардар ја пријави Арената како стадион каде ќе ги игра натпреварите како домаќин!

1619

Уште една убава вест за сите фанови на Вардар. Имено од август па натака, поточно во наредната сезона па натака, нашиот најтрофеен клуб своите мечеви како домаќин ќе ги игра на Националната Арена “Тодор Проески“ или “Градски“ како што ја нарекуваат Арената фановите на Вардар.

Ова значи дека Вардар се враќа ДОМА, каде што и му е местото. Вардар го личи да биде домаќин на нашиот најголем и најрепрезентативен фудбалски објект.

Готово е…Вардар се враќа дома.

ПретходноСкопје- Загреб – Раденци: Вардар во Словенија ќе ја одработи најважната фаза од подготовките!
СледноЛина со победа на стартот на турнирот во Рим!